www.hrady-zamky.cz/zamek-boskovice

Zámek Boskovice
 
Hradní 6
680 01 Boskovice

Tel.: 516452241, 516454418
Fax.: 516454605
e-mail: info@zamekboskovice.cz
web: www.zamekboskovice.cz

Zámek Boskovice

Představení zámku:

 Na místě dnešního boskovického zámku stával původně dominikánský klášter, který po svém zrušení krátce sloužil jako manufaktura na výrobu barviv. Přestavba klášterních budov na zámek byla realizovaná v letech 1819-1826 za Františka Xavera z Ditrichsteina. Vznikl tak jeden z nejpůvabnějších empírových zámků na Moravě, který si svou slohovou čistotu udržel až do současnosti.

 
V roce 1856 se zámek dostal do držení hraběcího rodu Mensdorff-Pouilly, který vlastnil až do roku 1950 a kterému byl opět v roce 1991 navrácen. Návštěvníka jistě nejvíce upoutají předměty výjimečného až kuriosního charakteru. Měděný globus, na kterém je hvězdná obloha zobrazena pomocí heraldických znaků, je jeden ze tří na světě. Obrovské výjevy z protitureckých válek v sále bitev jsou malované na buvolí kůži. Rokokové dětské divadélko, dar královny Viktorie, je opravdovou technickou zajímavostí.
 
Dětem je taktéž určena miniaturní nábytková souprava. Tyto předměty se staly pro boskovický zámek typickými. Ze samotného zámeckého interiéru potom vyniká velkolepý taneční sál, dodnes využívaný jako koncertní síň.
Obrázek interiéru (obr2)
 
Všechny své dojmy je možné vstřebat při příjemném posezení v zámecké zahradě, která je kombinací přísných francouzských parterů s lehkostí anglického praku.  Boskovický zámek nabízí také svoje reprezentační prostory pro pořádání seminářů, prezenčních akcí firem, recepcí, banketů, soukromých koncertů a svateb. pro zajištění těchto akcí v prostorách historické instalace, sloupového vestibulu, obřadní a koncertní sině či zámecké zahrady je možné obstarat kvalitní cateringovou společnost či doprovodné programy jako například klasickou hudební produkci, šermířské výstupy apod.
 

Otevírací doba pro veřejnost:

 

duben a říjen pouze pro objednané skupiny
( od 9.00 do 17.00 hodin )
květen až září 9.00 - 17.00 hodin
Zavíracím dnem je pondělí.Délka a rozsah prohlídek, ceny vstupného:

 

Délka prohlídky je cca 60 min. Poslední prohlídka je 60 min před koncem zavírací doby.
Plné vstupné 85,- Kč
Snížené vstupné 55,- Kč  Studenti, děti do 15 let, vojáci a invalidé

Děti do 6 let a tělesně postižení s doprovodem vstup zdarma
Slevy 10 % pro skupiny větší jak 30 osob.Příplatky:


Cizojazyčný výklad 100% k základnímu vstupnému
Prohlídka mimo otevírací dobu 100% k základnímu vstupnému
Prohlídka mimo sezónu 100% k základnímu vstupnému
 

Rezervace prohlídek:

Po předchozí domluvě se správou zámku jsou prohlídky možné celoročně a to i mimo provozní dobu. Rezervace prohlídek je bezplatná.
Omezené prohlídky jsou možné až do 31. prosince. Jsou vedeny pouze po předchozí domluvě se správou zámku. Ceny vstupného jsou upraveny podle stávajících příplatků.


Příjezd k památce:

Boskovice leží asi 40 km od Brna směrem na Svitavy, 15 km od okresního města Blansko. Parkoviště pro autobusy a osobní automobily jsou asi 10 min od zámku.

Parkování pro autobusy je možné pouze ve městě. Všechna parkoviště v centru města jsou vzdálena maximálně 10 minut od zámku.


Možnost občerstvení popř. ubytování:

Město Boskovice nabízí širokou možnost ubytování i občerstvení. Nejbližší občerstvení je přímo na nádvoří zámku, na ulici Hradní 3 pak příjemné posezení nabízí Hradní club restaurant.


Zajímavosti okolí:

Ojedinělá židovská čtvrt s muzeem a synagogou, hrad, který je rovněž v soukromém majetku rodiny Mensdorff-Pouilly, Westernové městečko.
V blízkosti Boskovic pak jeskyně Blanických rytířů, Státní zámky Lysice a Rájec nad Svitavou.

Další informace na internetu: http://www.boskowan.cz

 

Těšíme se na Vaši návštěvu


Copyright © GALANCE, internetové vydavatelství  -  katalogový oborový server - www.hrady-zamky.cz

^ NAHORU